وقت سفـارت انگلیـس

وقت سفارت انگلیس در تهران
وقت سفارت انگلیس در ابوظبی
وقت سفارت انگلیس در دبی
وقت سفارت انگلیس در استانبول
وقت سفارت انگلیس در آنکارا

مراحل اخذ ویزای انگلیس

پس از گشایش مجدد سفارت انگلیس در تهران، نام مرکز تهران نیز به لیست دفاتر کنسولی صادر کننده ویزای انگلیس اضافه شده است، بنابراین از این پس علاوه بر امارات و ترکیه، می‌توانید تهران را نیز به عنوان محل مصاحبه خود انتخاب کنید، اما در صورتی که زمان خاصی را برای انجام مصاحبه خود در نظر دارید یا به هر دلیلی وقت‌های تهران برای شما مناسب نیست، می‌توانید محل مصاحبه خود را یکی از کشورهای امارات یا ترکیه انتخاب نمایید.

آن دسته از متقاضیان سفر به انگلیس که تهران را برای مصاحبه و انگشت نگاری انتخاب کرده اند باید در نظر داشته باشند که شرکت کارگزاری انگلیس در تهران VFS GLOBAL نامیده می شود از اینرو کلیه متقاضیان می بایست جهت انگشت نگاری در این مرکز حاضر شوند و تمامی درخواست های  متقاضیان اعم از درخواست های توریستی، تجاری، دانشجویی، اقامتی و… را اداره میکند.

 

انواع ویزای کشور انگلستان

ویزای توریستی,دیدار اقوام و دوستان انگلیس

ویزای تجاری انگلیس(کنفرانس,نمایشگاه و …)

ویزای کــاری انگلیـس

ویزای تحصیلی انگلیس

ویزای پزشکی انگلیس

ویزای ازدواج انگلیس

 

 مراجعه به سفارت

* برای درخواست ویزای خود باید در قرار ملاقات حاضر شوید. شما نمی‎توانید کسی را به جای خود بفرستید.

* برای انواع ویزای انگلیس حضور متقاضیان جهت انگشت نگاری درسفارت انگلیس یا دفتر VFS الزامی می باشد.

* در مرکز، نیاز است از شما اثر انگشت و عکس نیز گرفته شود. به این کار جمع آوری اطلاعات بیومتریک گفته می‎شود. اسکنر انگشتی دیجیتال تصاویری از تمام ۱۰ انگشت شما را جمع آوری می‎کند و یک عکس دیجیتال نیز از شما گرفته خواهد شد.

* عکس دیجیتال شما باید با صورت کامل و بدون عینک آفتابی یا عینک‎های رنگی و یا پوشش سر گرفته شود، مگر اینکه آن را به دلایل مذهبی و پزشکی پوشیده باشید. صورت شما باید بدون مو در جلوی چشم‎ها به وضوح دیده شود.

* اطمینان حاصل کنید که نوک انگشتان شما عاری از هر نوع تزئین، بریدگی، سایش یا سایر علائم باشد، زیرا اینها ممکن است در ارائه اسکن قابل قبول انگشت‎ها اختلال ایجاد نمایند.

* اگر از طرف کودک زیر ۵ سال درخواست ویزا می‎کنید، آنها نیز باید در قرار ملاقات حاضر شوند، اما لازم نیست که اطلاعات اثرانگشت خود را ارائه کنند.

 

بدون اطلاعات بیومتریک، ویزای شما پردازش نخواهد شد.

مزیت مراجعه به دفتر VFS در تهران برای انجام انگشت نگاری و ارائه مدارک، عدم نیاز به مصاحبه خواهد بود. پس از ارائه مدارک و انگشت نگاری، پاسپورت خود را به سفارت تحویل داده و نتیجه درخواست ویزا به همراه پاسپورت طی ۲ الی ۳ هفته به آدرس پستی متقاضی ارسال می‌شود.

اگر شما نمیتوانید یا نمیخواهید  به دفتر VFC در تهران مراجعه کنید، می توانید به کشور دیگری(ترکیه-امارات) برای ارائه درخواست خود سفر کنید.

در صورتی که متقاضی کشور ترکیه را به عنوان محل ارائه درخواست انتخاب نماید، ملزم به دریافت برگه عبور از سفارت ایران در ترکیه خواهد بود و حتما باید دو روز کاری در آنکارا یا استانبول حضور داشته باشند تا برای وی برگه عبور صادر شود.

 

مدت زمان صدور ویزای انگلیس

بنابر اعلام وب سایت رسمی سفارت انگلیس، مدت زمان صدور ویزای انگلیس حدود ۳ هفته بطول خواهد انجامید. اما بدلیل ترافیک متقاضی برای ارائه وقت سفارت انگلیس، یک هفته تا ۱۰ روز باید به زمان فوق اضافه کرد. مجموعا می‌توان گفت در صورت کامل بودن مدارک متقاضی مدت زمان صدور ویزای انگلیس (بررسی مدارک در سفارت، انگشت نگاری و صدور ویزا) بین ۴۰ تا ۵۰ روز کاری خواهد بود.

 

پیگیری جواب ویزای انگلیس

جواب ویزای انگلیس، از طریق ایمیل به همان حساب کاربری ایجاد شده در وب سایت رسمی سفارت ارسال خواهد شد. تمامی پیگیری‌های جواب ویزای انگلیس اعم از زمان وقت سفارت، زمان انگشت نگاری و تایید و یا رد درخواست ویزا نیز از طریق همین حساب کاربری انجام خواهد شد.