وقت سفارت کشورهای اروپایی – شینگن

وقت سفارت فوری آلمان
وقت سفارت آلمان
وقت فوری سفارت اتریش در تهران
وقت سفارت اتریش
وقت فوری سفارت فرانسه
وقت سفارت فرانسه
وقت فوری سفارت ایتالیا در تهران
وقت سفارت ایتالیا
وقت فوری سفارت هلند در تهران
وقت سفارت هلند
وقت فوری سفارت اسپانیا در تهران
وقت سفارت اسپانیا
وقت فوری سفارت بلژیک در تهران
وقت سفارت بلژیک
وقت فوری سفارت فنلاند در تهران
وقت سفارت فنلاند
وقت فوری سفارت یونان در تهران
وقت سفارت یونان
وقت فوری سفارت سوئد در تهران
وقت سفارت سوئد
وقت فوری سفارت نروژ در تهران
وقت سفارت نروژ
وقت فوری سفارت سوئیس در تهران
وقت سفارت سوئیس
وقت فوری سفارت لهستان در تهران
وقت سفارت لهستان
وقت فوری سفارت مجارستان در تهران
وقت سفارت مجارستان
وقت فوری سفارت دانمارک در تهران
وقت سفارت دانمارک
وقت فوری سفارت چک در تهران
وقت سفارت چک

وقت فوری سفارت کشورهای شینگن

 

 

کشورهایی که عضو اتحادیۀ شینگن هستند عبارتند از :

آلمان، ایتالیا، اسپانیا، فرانسه، بلژیک، اتریش، هلند، سوئیس، سوئد، یونان، فنلاند، پرتغال، لهستان، دانمارک، نـروژ، اسلوونی،  جمهوری چک، مجارستان، استونی، لتونی، لیتوانی، لوکرامبورگ، مالت ، اسلوواکی،  ایسلند و لیختن اشتاین. متقاضیانی که بتوانند از هریک از کشورهای فوق ویزا دریافت کنند بدان معناست که اجازۀ سفر به تمامی کشورهای عضو شینگن، بدون نیاز به دریافت ویزای مجدد در بازه و مدت معین شده را دارند.

 

اولین کشوری که در حوزۀ شینگن قرار است وارد شوید باید همان کشوری باشد که متقاضی از آن ویزا دریافت کرده و شما دیگر محدودیتی بابت اینکه از کدام کشور عضو شینگن خارج شوید را ندارید.

به دلایل سیاسی، اجتماعی و… با توجه به اینکه با دریافت ویزای یکی از کشورهای عضو شینگن میتوانید به تمامی کشورهای دیگرِ عضو شینگن سفر کنید، گرفتن ویزای تمامی این کشورها برای متقاضیان ایرانی دارای شرایط سختگیرانه تری نسبت به کشورهای دیگراست. تمامی این کشور ها از قوانین پایه ای مشترکی جهت اعطاء ویزا به ایرانیان استفاده میکنند ولی هرکدام سیاست های خاص خود را جهت ارزیابی متقاضیان را دارا میباشند.

انواع ویزای شینگن

 

*ویزای اتحادیه شینگن

ویزای اتحادیه شینگن در واقع همان ویزای گردشگری اروپا است. دارنده این ویزا اجازه دارد هر ۶ ماه یک‌بار به مدت حداکثر ۹۰ روز به کشورهای عضو اتحادیه شینگن سفر کرده و در آن اقامت داشته باشد.

بر اساس هدف متقاضی از سفر به هر یک از کشورهای عضو پیمان، ویزای اتحادیه شینگن به ۳ دسته ویزای A, B, C  تقسیم می‌شوند که طبعا یکی از آنها به متقاضی تعلق می‌گیرد.

 

ویزای شینگن نوع A

ویزای نوع A نوعی ویزای ترانزیت فرودگاهی است که تنها به فرد اجازه می‌دهد تا در یکی از فرودگاه‌های حوزه شینگن پرواز خود را تعویض و به کشوری خارج از حوزه شینگن سفر کنید. این ویزا تنها برای استفاده از فرودگاه‌های محدوده شینگن معتبر است و فرد اجازه خروج از فرودگاه را نخواهد داشت.

 

ویزای شینگن نوع B

ویزای نوع B نیز نوعی ویزای ترانزیتی است که الصاق آن به پاسپورت، به فرد اجازه خواهد داد تا ظرف حداکثر ۵ روز از خاک کشوری در منطقه شینگن عبور کنید.

 

 ویزای شینگن نوع C

ویزای نوع C در واقع ویزای کوتاه ‌مدت برای سفر به حوزه شینگن است و فرد مجاز است در طول زمانی که هنگام دریافت این نوع ویزا مشخص می‌شود، در کشورهای عضو اتحادیه شینگن اقامت داشته باشد. ویزای نوع C  خود بسته به اهداف سفر و شرایط متقاضی به ۳ دسته تقسیم بندی می‌شوند:

 

ویزای سینگل شینگن یا ویزای یک بار ورود

ویزای سینگل شینگن (Single-entry) تنها برای یک ‌بار ورود به یکی از کشورهای حوزه شینگن اعتبار دارد و به‌ محض خروج از کشوری که با ویزای سینگل وارد آن شده‌باشید، اعتبار ویزای فرد فارغ از اینکه مدت‌ زمان آن به پایان رسیده یا نه، منقضی خواهد شد.

 

ویزای دوبار ورود شینگن

ویزای دوبار ورود شینگن در بسیاری از موارد شرایط و الزاماتی مشابه با ویزای یک ‌بار ورود دارد با این تفاوت که فرد دارنده این ویزا اجازه دارد دو بار به کشوری در ناحیه شینگن وارد شود. البته شرایط و محدودیت‌های زمانی نیز برای این فرصت ۲ بار ورود وجود دارد.

 

ویزای مولتیپل شینگن یا ویزای چند بار ورود

ویزای مولتی شینگن یا (Multiple-entry) به فرد اجازه می‌دهد بدون محدودیت و به دفعات وارد یکی از کشورهای حوزه شینگن شده و آن را ترک کند. تنها محدودیت ویزای مولتی شینگن به بازه زمانی آن باز می‌گردد. بدان معنی که این ویزا اقامت و تردد در منطقه شنگن را به مدت ۹۰ روز به ازای هر ۶ ماه از سال جواز خواهد داد. این محدودیت زمانی ۹۰ روزه به ‌محض ورود دارنده ویزای مولتی شینگن به هریک از کشورهای این حوزه محاسبه خواهد شد.

 

 

*ویزای اعتبار محدود منطقه‌ای شینگن

ویزای LTV شینگن نوعی ویزای موقت است که بنا بر دلایلی ویژه و اضطراری و با شرایطی خاص صادر می‌شود. شرایطی اضطراری همچون دلایل انسان دوستانه یکی از رایج‌ترین موارد برای صدور ویزای اعتبار محدود منطقه‌ای شینگن محسوب می‌شوند. الصاق این ویزا در گذرنامه بدان معنی خواهد بود که فرد مجاز است تنها به همان کشوری که از آن ویزا دریافت کرده‌ است یا در چند کشور محدود دیگر ناحیه شینگن که در زمان اخذ ویزا مشخص شده تردد نماید و اجازه ورود به دیگر کشورهای حوزه شینگن را نخواهد داشت. یکی دیگر از مواردی که عموما صدور این نوع ویزا را موجب می‌شود به نحوه تعامل با پناهندگانی باز می‌گردد که بدون مدارک معتبر وارد منطقه شینگن شده‌اند.

 

*ویزای ملی و یا ویزای نوع D شینگن

ویزای ملی شینگن (National Visa) که به ویزای نوع D شینگن نیز معرف است اختصاصا برای افرادی صادر می‌شود که برای تحصیل، کار و یا اقامت دائم می‌بایست در یکی از کشورهای این منطقه اقامت داشته‌باشند. به بیان دیگر، ویزای ملی شینگن برای افرادی صادر خواهد شد برای هدفی خاص (همچون بیزینس و یا تحصیل) و برای مدت زمانی طولانی نیاز به اقامت در یکی از کشورهای اروپایی دارند و پس از اتمام مدت مشخص شده، به کشور خود بازخواهند گشت. بر این اساس می‌توان ویزای نوع D شینگن را به دو دسته سینگل و مولتی تقسیم بندی کرد.

 

ویزای نوع D شینگن – سینگل

ویزای ملی شینگن می‌تواند در مواردی همچون افرادی که با هدف استفاده از خدمات درمانی قصد اقامت محدود برای دوره‌ای تعیین‌شده در یکی از کشورهای عضو ناحیه شینگن را دارند و پس از آن به کشور خود بازخواهند گشت، به صورت یک بار ورود صادر شود.

 

ویزای نوع D شینگن – مولتی

اما با ویزای چند بار ورود نوع D، فرد بدون نیاز به اخذ هرگونه ویزای دیگری در اروپا اجازه دارد بدون محدودیت به‌ تمامی کشورهای حوزه شینگن سفر کند. افراد زیر می‌توانند برای این نوع از ویزا اقدام نمایند:

  • دانشجویان بین‌المللی که درصدد آغاز تحصیل در یکی از مقاطع تحصیلی در کشورهای عضو شینگن را دارند. برای این افراد ویزای یک ‌ساله صادر می‌شود که قابلیت تمدید است.
  • دانشجویان خارجی که برای پیگیری پروژه‌های تحقیقاتی تحت شرایط خاص و برای مدتی مشخص به کشوری در حوزه شینگن سفر می‌کنند.
  • پروژه و یا فعالیت‌های علمی و آموزشی در یک مرکز تحقیقاتی یا موسسه معتبر آموزشی در هریک از کشورهای حوزه شینگن. این ویزا البته با بررسی دقیق سوابق علمی فرد و اعضای خانواده‌اش صادر می‌شود.
  • افراد متخصصی که به منظور به اشتراک گذاشتن تخصص خود به کشوری در منطقه شینگن سفر می‌کنند. ورزشکاران، هنرمندان یا هر حرفه تخصصی دیگری در این دسته بندی قرار می‌گیرند.
  • موارد اضطراری همچون شرایط حاد پزشکی که فرد نتواند برای مدت مشخصی منطقه شینگن را ترک نماید.